W dbiu 29.04.2026 r. w Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbyło się podsumowanie zeszłorocznej edycji projektu „Opolskie dla młodzieży". W edycji projektu 2025 młodzi ludzie z całego regionu pokazali, że mają ogromny potencjał do zmieniania swojej najbliższej rzeczywistości. To była edycja pełna inicjatyw społecznych, kulturalnych, sportowych i edukacyjnych i zaangażowania lokalnych społeczności. W spotkaniu wzięły udział wyróżnione grupy inicjatywne, które zaplanowały i przeprowadziły najciekawsze imprezy w ramach projektu koordynowane przez 4 operatorów wojewódzkich tj.:
- Chorągiew Opolska ZHP
- Stowarzyszenie Europa Iuvenis
- Stowarzyszenie Opolskie Lamy
- Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu
Nasze Zrzeszenie reprezentowały trzy inicjatywy, które zostały nagrodzone specjalnymi wyróżnieniami – byli to:
- Prudniccy atleci (inicjatywa - Festiwal Sprintu, rzutu i skoku wzwyż)
- Młody Grodków (inicjatywa – Eurosport Challenge)
- Domaszki (inicjatywa - Siatkarskie lato)













